kvantová úprava vody
+420 705 123450
info@kvantovavoda.cz

Gardens by the Bay v Singapuru

Kvantová voda

Gardens by the Bay v Singapuru

Gardens by the Bay je obrovský, barevný, futuristický park v zátoce Singapuru. Mezi největší atrakce patří slavné Supertrees se stezkou v oblacích. 

Kvantové generátory zachránily popínavé rostliny na stromech v Singapuru

Nejnavštěvovanější místo v Singapuru –  1st attraction in Singapore on Tripadvisor

V top 20 nejnavštěvovanějších míst –  most checked in places on Facebook 

Již přes 50 miliónů návštěvníků

1.5 miliónů rostlin

Na 18 Supertrees bylo vysázeno více než 158 000 rostlin obsahující více než 700 druhů a odrůd bromeliadů, orchidejí, kapradin a tropických kvetoucích popínavých rostlin. Příklady některých druhů zahrnují Tillandsia stricta z Brazílie, Tillandsia fasciculate z Panamy, Cattleya maxima z Ekvádoru a Pseudorhipsalis z Kostariky.

Před pár lety začaly rostliny usýchat a vedení parku se snažilo udělat vše pro jejich záchranu. Nakonec singapurská vláda nechala na základě dostupných informací z Japonska nainstalovat kvantové generátory a oživila tak umírající botanickou zahradu. 

Supertrees jsou vysoké 25 až 50 metrů a byly navrženy s velkými baldachýny, které poskytují stín ve dne a v noci ožívají při světelné a zvukové show. Vyhledávaná stezka v oblacích dlouhá 128 metrů spojuje 2 z těchto vyhlídkových stromů, což návštěvníkům poskytuje nádherné výhledy na oblast Marina Bay a fotografické příležitosti k zachycení malebné krásy okolní flóry.